Recenzja aplikacji Microsoft Teams

30 listopada 2020
Autor Poradnika FilipRecenzja aplikacji Microsoft Teams

Po ostatnim wpisie dt. Migracji lokalnej usługi Active Directory do chmury Office 365 postanowiłem zrecenzować popularną ostatnimi czasy aplikację Microsoft Teams. Zapraszam na recenzję

Teams staje się coraz bardziej popularną aplikacją odkąd w wielu ogromnych korporacjach króluje praca zdalna. Dzieje się tak dlatego, że w porównaniu do innych platform aplikacja ta zapewnia pełną synchronizację z pakietem MS Office i dyskiem wirtualnym OneDrive. Jak wiadomo właśnie te produkty biurowe Microsoftu królują w dużych firmach (nie tylko polskich), więc logiczne zdaje się wybranie platformy znanej, zaufanej firmy. W porównaniu na przykład do nieudanego Skype Dla Firm Teams oferuje możliwość integracji z aplikacjami zewnętrznych dostawców np. Zoom. Kolejnym plusem jest to, że aplikacja znajduje się już w najtańszych licencjach przeglądarkowych chmury Microsoftu. Jak widać interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty:

Interfejs Aplikacji Microsoft teams

OK. Ale przecież na pewno nie wszystko jest idealne – czy są jakieś minusy?

  1. Teams nie da się zainstalować na lokalnych firmowych serwerach, tak jak w przypadku wspomnianego wcześniej Skype’a Dla Firm.
  2. Aplikacja Desktopowa to PRAWDZIWY KOMBAJN – na „średnim komputerze” z 16gb ram, intel i5 4310u aplikacja potrafi wczytywać się nawet 2/3 min. Jest to ZDECYDOWANIE ZA DUŻO, dlatego moim zdaniem najlepiej jest korzystać z Teams w przeglądarce (pod adresem teams.microsoft.com).

Gdzie zakupić licencję Office 365 + Teams?

Licencję na usługę Office 365 (Nie mylić z Office 365 home) możemy zakupić bezpośrednie od Microsoftu: link ale też u oficjalnych dilerów np. centrumxp.pl lub soft360.pl.

Recenzja aplikacji Microsoft Teams: Czy warto migrować? + Podsumowanie

Nad migracją do aplikacji Teams na pewno warto się zastanowić jeśli firma nie jest zadowolona z dotychczasowej platformy/dopiero zaczyna wdrażać pracę zdalną, ponieważ jest ona naprawdę bardzo User Friendly, więc nawet najmniej zaawansowana technicznie osoba poradzi sobie z obsługą, posiada dużo funkcji, ale umożliwia również świetną synchronizację z chmurą. Na teamsy na pewno nie warto migrować jeśli dotychczasowa platforma jest zadowalająca. Często zdarza się również tak, że firma posiada bardzo duże restrykcje dt. chmury/przechowywania danych poza wewnętrzną siecią. Wtedy warto postawić np. na lokalny Skype Dla Firm + Lokalny serwer Exchange.

Dodaj Komentarz


Brak komentarzy.