Proste kreatory stron typu WiX. Czy warto?

20 października 2020
Autor Poradnika FilipWstęp: Proste kreatory stron typu WiX. Czy warto?

Dla osób chcących stworzyć szybko i łatwo stronę WWW proste kreatory typu WiX są idealnym rozwiązaniem, jednak przy SEO może pojawić się problem – aby strona pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania musi przede wszystkim:


Tymczasem tworząc stronę na WiX, (lub innym kreatorze tego typu) strona nie będzie szybka – jest zbudowana głównie na skryptach JS, wczytuje bardzo dużo zasobów:

Proste kreatory stron typu WiX. Czy warto? skrypty spowalniające stronę WiX

Testując naprawdę małą stronę zbudowaną na WiX w PageSpeed, albo otrzymamy BARDZO NISKI Wynik, albo (co zdarza się częściej) PageSpeed nie będzie w stanie wczytać strony (np. pobrać wszystkich zasobów):

Czy stronę stworzoną w prostym kreatorze da się pozycjonować?

Nie. Nie możemy takiej strony pozycjonować ponieważ nie możemy jej w jakikolwiek sposób zoptymalizować (zmniejszyć obrazków, skryptów, stylów itp.)

Podsumowanie: Proste kreatory stron typu WiX. Czy warto?

Moim zdaniem proste kreatory stron nie powinny być używane na stronach dużych, liczących się firm/marek.

Dlaczego?

Strony stworzone na takich kreatorach wczytują się naprawdę bardzo wolno (przez to, że są one głównie zbudowane na skryptach JS, i mają ogromną liczbę zasobów) – przez to firma mogła by stracić dużo potencjalnych klientów.

W takim razie dla kogo są takie proste kreatory?

Takie kreatory zostały stworzone przede wszystkim dla małych firm, które nie mogą pozwolić sobie na stworzenie profesjonalnej strony, czy zatrudnienie kogoś kto by ją stworzył.

Powrót do Strony Głównej Serwisu

Dodaj Komentarz


Brak komentarzy.