Azure AD Connect z Office 365 – konfiguracja

26 listopada 2020
Autor Poradnika FilipAD Connect z Office 365

Firmy używające serwerów z systemem Windows często mają na nich postawione różne aplikacje/systemy potrzebne do wykonywania obowiązków przez pracowników. Odkąd większość osób pracuje zdalnie coraz większą popularność zdobywa usługa o nazwie Office 365. Jest to zbiór aplikacji w chmurze ułatwiających m.in. pracę zdalną, czy współpracę z innymi pracownikami. Kiedy firma chce przenieść się do chmury, pojawia się problem – co z kontami użytkowników? Jeśli wcześniej używała usługi Active Directory i Windows Server przeniesienie kont jest bardzo proste.

Instalacja programu Azure AD Connect

Program który przeniesie za nas dane (nazwy użytkowników, loginy, hasła) jest darmowy i oferowany bezpośrednio przez firmę Microsoft, dlatego jest w pełni bezpieczny. Pobieramy go z tej strony, uruchamiamy na serwerze (najlepiej na kontrolerze domeny). Jak zainstalować Active Directory i stworzyć kontroler domeny?. Wybieramy opcję „Use Express Settings”. Możemy również dostosować ustawienia synchronizacji pod siebie, naciskając przycisk „Customize”.

Wszystkie opcje programu zostały opisane dokładnie tutaj: link

Jeśli na serwerze nie jest zainstalowany system obsługi baz danych (np. MsSQL, MySQL), zainstalowana zostanie usługa „Windows Internal Database”.

UWAGA, WAŻNE! Po poprawnym zainstalowaniu aplikacji Ad Connect i pierwszej synchronizacji w usłudze Active Directory zostanie utworzone konto o nazwie z początkiem „MSOL”. Nie należy go usuwać!

Azure AD Connect z Office 365 – konfiguracja: Podsumowanie

W tym poradniku poznałeś/aś sposób na to jak zsynchronizować konta lokalne użytkowników usługi Active Directory do aplikacji chmurowej (w tym przypadku Office 365).

Dodaj Komentarz


Brak komentarzy.