Android 11 – co nowego, kiedy?

30 stycznia 2021
Autor Poradnika FilipAndroid 11 jest już oficjalnie dostępny na kilku smartfonach – zanim trafi na twój warto zapoznać się z kilkoma nowymi funkcjami i zmianami.

1. Dymki czatu w wszystkich aplikacjach

W Androidzie 11 wszystkie czaty z różnych aplikacji będziemy mogli wyświetlać w tzw. „dymkach czatu” (będą one bardzo podobne do tych znanych z Messengera).

android 11 - dymki czatu

2. Jednorazowa Zgoda

Nowa funkcja w Androidzie 11 zapewnia większą kontrolę nad uprawnieniami aplikacji. Mamy teraz możliwość zdecydować czy aplikacja dostanie dostęp do aparatu czy np. lokalizacji tylko jednorazowo – kiedy uruchomimy ją następnym razem będziemy mogli ustawić inne uprawnienia.

3. Android Auto – teraz bezprzewodowo

Android 11 wprowadza bardzo wyczekiwane wsparcie dla bezprzewodowego działania z systemem Android Auto.

android 11 - bezprzewodowe android auto

4. Nagrywanie Ekranu wbudowane w system

Nagrywanie ekranu było standardową funkcjonalnością w większości nakładek producentów (np. MIUI), jednak dopiero teraz pojawi się ono w czystym Androidzie – nie trzeba będzie już instalować zewnętrznych aplikacji.

5. Specjalna Sekcja dla rozmów w panelu powiadomień

W panelu powiadomień pojawi się nowa, „przyklejona” sekcja – rozmowy. Dzięki niej będziemy mogli szybko wybrać odpowiedź na wiadomość. Przez to, że zawsze wyświetli się wyżej niż wszystko inne nie zgubimy jej.

Dodaj Komentarz


Brak komentarzy.